Pár slov o malachitu

Název malachit pochází z řeckého tvaru malakos, což znamená měkký. Malachit - polodrahokam - vzniká na ložiskách měděných rud za přítomnosti kyslíku a vody, která obshuje kyselinu uhličitou. U agregátu se leštěním objeví proužkově vrstevnatá nebo květnatá kresba stalagnitového původu.

Vzájemné prostupování a prolínání světlých a tmavých odstínů zeleně tvoří nesmírně bohaté obrazce a tvary. Tento polodrahokam nám tak připomná, že se i náš život skládá z tmavých a světlých tonů příhod a pocitů, které jej teprve činí plným a živoucím. Malachit nás učí s trpělivostí a klidem přijímat i zlo, neboť i zklamání, nepřízeň osudu a neúspěch mají podstatnou a zcela konkrétní cenu pro náš další vývoj. Kdo rozpozná na cestě životem vlastní slabosti a chyby, tomu je malachit při odstraňování těchto zatěžujících blokád vydatným pomocníkem. Tento silný opakní polodrahokam podporuje koordinaci obou mozkových hemisfér a proto tedy uvádí do harmonie a rovnováhy cit a rozum.

Malachit - symbol kreativity a změny, ale současně zemitých vlastností - příznivě ovlivňuje srdce a celkový organismus i v rovině fyzické. Odebírá z našeho těla negativní energii.Tento polodrahokam je doporučován v nejrozličnějších oblastech našeho těla - při oslabení zraku, astmatických potížích, kolikách, otravách, menstruačních bolestech, zánětech a revmatistu.

V centru srdce, tento vzácný malachitový polodrahokam, rovněž neutralizuje emotivní problémy a tak uklidňuje a probouzí harmonii a mír v duši. Malachit zapracovaný v našich špercích je nádherný, je to dárek určený pro náročnější ženy.

malachit-01.jpg