Krásné šperky - UM - Jarmila Filipová

jarka.jpg Dovolte, abych se Vám představila.

 

Jmenuji se Jarmila Filipová a zabývám se výrobou drobných upomínkových předmětů, jako jsou módní doplňky - šperky. Profesionálně se výrobě věnuji od 2.3.1995, kdy jsem si založila firmu UM a vybudovala ateliér, kde mé výrobky vznikají.

 

Své výrobky považuji za šperky, i když nejsou vyráběny z drahých kovů. Jedná se o ruční práci, kde každý výrobek je originál vyrobený s citem a maximální pečlivostí. Mým cílem je spokojenost a radost zákazníka z toho, že se stal majitelem originálního šperku, a ne sériové bižuterie.

 

Tyto šperky jsou vyrobeny z hmoty namíchané dle vlastní receptury, jejíž základní surovinou je modelovací hmota. Takto vzniklá hmota, které jsem dala název "umělecká pryskyřice", se svými vlastnostmi, vzhledem a barevností podobá kůži. Je lehká, příjemně se nosí a je do určité míry i pružná.

 

Ale pozor, umělecká pryskyřice ve výrobcích i nadále obsahuje určité procento vody, takže při teplotách nižších, než je 0°C, se pružnost částečně vytrácí. Nemusíte se však obávat. Při těchto nízkých teplotách, nemůže u šperků běžným nošením dojít k samovolnému poškození nebo prasknutí. K poškození nebo prasknutí módních doplňků může dojít jedině špatnou manipulací (např. častým ohýbáním) nebo použitím hrubé síly.

 

Umělecká pryskyřice má oproti kůži velkou výhodu, a to odolnost vůči vodě. Nesaje pot a prach, stále si udržuje svůj tvar, vzhled a barevnost. Je zdravotně nezávadná a může přijít do styku s lidskou kůží. Je vhodná pro alergiky. Použité kovové prvky (u náušnic, broží, spon do vlasů) jsou také zdravotně nezávadné a stejně tak jsou vhodné pro alergiky.

 

Všechny doplňky, které byly použity k výrobě (přírodní tromlované polodrahokamy, mušle, skleněné doplňky) jsou ve špercích přilepeny, aby nedošlo k jejich samovolnému uvolnění.

 

Na výrobky byl autorizovanou státní zkušebnou vydán Certifikát o jejich zdravotní nezávadnosti a doklad Prohlášení o shodě, podle ustanovení §10 zákona č.22/1997 Sb. a §1 nařízení vlády č. 173/1997 Sb.

 

Doufám, že se Vám mé výrobky líbí a uděláte sobě a svým blízkým radost.

podpis.gif