Šperky a bižuterie podle typu

Výběr šperků a bižuterie podle barevného typu

Šperky je možné považovat za nezbytný doplněk, stejně jako šálu, tašku či boty. Mají dodat našemu oblečení zvláštní akcent, případně zdůraznit určitý (klasický nebo elegantní) módní styl. Avšak šperky mohou - nezávisle na těchto momentech, zvýrazňovat naši osobnost. A co je důležité, takový šperk ve formě dárku od muže, nadchne každou ženu.

Každá z nás má jistý šperk, ke kterému má nějaký osobní vztah - ať už dovezený z cest, dárek od svých blízkým, nebo památku na babičku. I když šperky, ke kterým máte osobní a citový vztah jistě nazavrhnete, určitě se vyplatí ověřit si, jaké šperky vlastně patří do vaší barevné škály.

Jarní typ

Ideální šperky pro jarní typ jsou jemné a působící lehce. Všechno příliš velké, či jinak předimenzované vyznívá na ženách tohoto typu hrubě. Přesto jim sluší polodrahokamy výrazných barev, např. tyrkysy, žlutý topaz, modrý safír, nebo světlý jantar, tedy všechny barvy jejich barevné škály. Velmi vhodné jsou pro ně teplé odstíny korálu, stejně jako šperky z rohoviny v barvě slonové kosti, nebo stejně zbarvených plastů. Jestliže ráda nosíte perly, nejvhodnější jsou pro vás krémové, nebo žlutavé barvy, proto vybírejte šperky těchto odstínů.

Letní typ

Ženy letního typu vypadají velmi dobře ve starých špercích, které nemají vysoký lesk, ale ušlechtilý matný podtón. Sluší jim šperky studené a jemné barvy rubínů a granátů, které jsou sice zářivé, ale nepůsobí křiklavě. Mohou nosit i polodrahokamy s mléčným nádechem, například modravé opály, jemně modrý akvamarín, šedomodré či šedozelené acháty. Ženám letního typu sluší i šperky jako jsou diamanty (ideální dárek od muže) a šedé, nebo narůžovělé perly.

Podzimný typ

Ženy podzimního typu nikdy nestřelí vedle, když sáhnou po špercíh z přírodních materiálů s doplňkem polodrahokamů. Výborně jim sluší náramky ze dřeva, rohoviny, či umělých hmot, imitujících slonovinu, jantarové i kostěné náhrdelníky, nebo šperky z kůže a ozdoby z peří - tedy vše, co ladí s přírodními barvami podzimní škály. Ženy tohoto typu mohou nosit i větší šperky a bižuterii, i když jejich barvy by neměly být příliš výrazné a třpytivé, aby nepřehlušovaly přirozenou sametovou barevnost oděvu. Dárkem tohoto typu rozhodně nic nezkazíte. Sluší jim tyto šperky: sytě zbarvené polodrahokamy, výrazné červené korály, jaspisy, zlatožluté topazy, teplé acháty, stejně jako nažloutlé perly.

Zimní typ

Ženy zimního typu si mohou dovolit lesklé a nápadné šperky (i s polodrahokamy) - čím extravagantnější, tím lepší. Velmi jim padnou diamanty, brilianty, křišťál a štras. Vysloveně vznešeně na nich působí velké lesklé šperky, náramky a visící náušnice z plexiskla, které zdůrazňují kontrasty jejich přirozených barev. S jemnými šperky působí ženy tohoto typu fádně, protože vše příliš drobné se na nich ztrácí. Proto dárky pro tyto ženy pozorně vybírejte. Velmi vhodné jsou pro ně šperky výrazných barev polodrahokamů - z černého onyxu, obsidiánu, tmavěčerveného rubínu, tmavězeleného smaragdu, malachitu...(a vše co se těmto polodrahokamům podobá).